Ogłoszenia parafialne 02.07.2017

  1. 3 lipca, w poniedziałek – święto św. Tomasza Apostoła.
  2. 6 lipca, we czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
  3. Również, 6 lipca – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo w intencji powołań.
  4. 7 lipca – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. – o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Po Mszach św. nabożeństwo wynagradzające.
  5. 8 lipca, w sobotę – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
  6. Ofiary składane w przyszłą niedzielę, 9 lipca, na tacę, przeznaczone będą na cele diecezjalne.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w niedzielę, 25 czerwca, na spłatę raty kredytu, na termomodernizację kościoła. Zebranych zostało 4717 zł i tak: w kościele – 3075 zł, w Filipach – 955 zł, w Mierzwinie – 416 zł i w Lizie – 271 zł. Jednocześnie, informujemy, że 20 czerwca została wpłacona kolejna rata kredytu w wysokości 11052,15 zł.
  8. Sakrament chrztu św. w miesiącu czerwcu przyjęli: -18 czerwca: Łukasz Topczewski z Olszewa, syn Krzysztofa i Marzeny; -18 czerwca: Kamil Twarowski z Lizy Starej, syn Mariusza i Anny.
  9. Zmarli w miesiącu czerwcu: -16 czerwca: Zdzisław Zdrojkowski z Budlewa, 66 lat; -18 czerwca: Irena Raciborska z Lizy Starej, 92 lata; -24 czerwca: Zofia Wróblewska z Kamiennego Dworu, 86 lat; -30 czerwca: Czesława Śliwa z Kamiennego Dworu, 89 lat. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie. A światłość wiekuista, niechaj im świeci!
  10. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: –Krzysztof Drozdowski, kawaler, zam. w Godziebach, par. tut. i Justyna Leusz, panna, zam. w Oleksinie, par. Wniebowzięcia NMP w Brańsku – zapowiedź druga; –Mariusz Niewiński, par. tut. i Anna Ochrymiuk, par. prawosławna Zaśnięcia NMP w Boćkach – zapowiedź pierwsza; –Wojciech Kostro, kawaler, zam. w Kostrach Litwa, par. Św. Anny w Dąbrówce Kościelnej i Urszula Budzisz, panna, zam. w Lizie Starej, par. tut. – zapowiedź pierwsza; –Daniel Ryszt, kawaler, zam. w Zalesiu, par. tut. i Agata Zalewska, panna, zam. w Hodyszewie, par. Wniebowzięcia NMP w Hodyszewie – zapowiedź pierwsza. Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.