Ogłoszenia parafialne 25.06.2017

  1. 28 czerwca, we środę – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  2. 29 czerwca, we czwartek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Kościoła i Ojca Świętego. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ofiary składane w tym dniu na tacę, czyli tzw. świętopietrze, przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  3. 1 lipca – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo maryjne.
  4. 2 lipca – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne.
  5. W okresie wakacyjnym, czyli w lipcu i w sierpniu, w dni powszednie – nie będzie Mszy św. rano, za wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca.
  6. Również, w okresie wakacyjnym – kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych, czyli od godz. 16.00 do godz. 17.15.
  7. Na czas wakacji, pewnym zmianom ulegnie porządek zajęć duszpasterskich. I tak: -nie będzie I piątków miesiąca w kaplicach, -nie będzie odwiedzin chorych w I piątki miesiąca, Przypominamy, szczególnie dzieciom i młodzieży, o obowiązku uczestnictwa w Mszach św. w niedziele i święta nakazane, w czasie wakacji.
  8. Pracownicy Muzeum w Bielsku Podlaskim prowadzą na terenie Gminy Wyszki i innych gmin badania dotyczące ręcznika ludowego. Osoby posiadające takie ręczniki proszone są o przyjmowanie pracowników muzeum lub o bezpośredni kontakt z dyrekcją muzeum. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.
  9. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: –Krzysztof Drozdowski, kawaler, zam. w Godziebach, par. tut. i Justyna Leusz, panna, zam. w Oleksinie, par. Wniebowzięcia NMP w Brańsku – zapowiedź pierwsza; –Patryk Falkowski, kawaler, zam. w Pruszance Barankach, par. Św. Doroty w Domanowie i Angelika Truszkowska, panna, zam. w Olędzkich, par. tut. – zapowiedź pierwsza. Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.