Ogłoszenia parafialne 18.06.2017

  1. Dzisiaj, o godz. 16.00 na plebanii, odbędzie się spotkanie nowowybranej Rady Parafialnej.
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, odprawiane są Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a po nich procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. Zakończenie oktawy Bożego Ciała, połączone z błogosławieństwem ziół i kwiatów – we czwartek, 22 czerwca.
  3. 20 czerwca, we wtorek – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  4. 21 czerwca, we środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, patrona ministrantów.
  5. 23 czerwca, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, święto patronalne Straży Honorowej. W tym dniu nie obowiązuje post.
  6. Również, 23 czerwca, w piątek – Dzień Ojca.
  7. Także, 23 czerwca, w piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza św. dla wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły, dzieci i rodziców – o godz. 9.00.
  8. 24 czerwca, w sobotę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  9. W przyszłą niedzielę, 25 czerwca o godz. 12.00 – uroczystość odpustowa Narodzenia św. Jana Chrzciciela w kaplicy, w Filipach. Po Mszy św., zgodnie z tradycją, odbędzie się poświęcenie wody w pobliskim stawie. Zachęcamy także, aby dziewczęta (panny, wdowy) przygotowały wianki.
  10. Również, w przyszłą niedzielę, 25 czerwca, odbędzie się zbiórka ofiar na tacę, które będą przeznaczone na spłatę raty kredytu, na termomodernizację kościoła.