Ogłoszenia parafialne 11.06.2017

1. Dzisiaj, kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. Również, dzisiaj, o godz. 16.00 na plebanii, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
  3. 12 czerwca, w poniedziałek – wspomnienie 108 błogosławionych Męczenników polskich.
  4. 13 czerwca, we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła. Jest to jednocześnie dzień imienin Księdza Biskupa Seniora Antoniego Pacyfika Dydycza.
  5. 14 czerwca, we środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  6. 15 czerwca, we czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. – o godz. 8.00 i uroczysta suma – o godz. 11.00. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne i procesja ulicami Topczewa. Prosimy, aby na sumę przyszły dzieci, które chcą sypać kwiatki w czasie procesji. Zwracamy się także z prośbą o przygotowanie trasy i tradycyjnych ołtarzy. Wszystkich, prosimy o udekorowanie swoich domów. Zachęcamy do udziału w nieszporach i procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Będą one odprawiane codziennie, po Mszy św. wieczornej.
  7. 17 czerwca, w sobotę – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  8. 18 czerwca, w przyszłą niedzielę – Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Topczewie, Ks. Jakuba Franciszka Falkowskiego, połączony z Festynem Rodzinnym. Obchody rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.00. W związku z tym, ulegnie zmianie porządek nabożeństw. I tak: Msze św. w kościele zostaną odprawione o godz. 9.30 i o godz. 11.00, w Filipach i w Mierzwinie – o godz. 8.00, a w Lizie – o godz. 12.30.
  9. Zakończyły się wybory do nowej Rady Parafialnej. Największą liczbę głosów w poszczególnych miejscowościach uzyskali:

-Bagińskie Nowe i Stare       -Tadeusz Leszek Trzeszczkowski (26 głosów)

-Bogusze                                -Andrzej Trzeszczkowski (10)

-Budlewo                               -Henryk Puchalski (8)

-Falki-Zdrojki                       -Wiesław Walicki (40)

-Filipy                                    -Andrzej Niwiński (36)

-Gawiny                                -Wiesław Olszewski (9)

-Godzieby                              -Tadeusz Twarowski (41)

-Górskie-Trzeszczkowo       -Piotr Krasowski (12)

-Ignatki                                  -Agnieszka Dziemian (13)

-Kamienny Dwór                 -Stanisław Baranowski (21)

-Koćmiery-Wypychy            – Sławomir Zdrojkowski (8)

-Kożuszki                              – Jan Łuczaj (7)

-Liza Stara                            -Eugeniusz Baranowski (52)

-Łukawica                             -Mariusz Osiekowicz (25)

-Mierzwin Duży                    -Jarosław Niewiński (17)

-Mierzwin Mały                    -Waldemar Olędzki (20)

-Moskwin-Ostrówek            -Edward Górski (14)

-Olędzkie                               -Norbert Olendzki (20)

-Olszewek                              -Paula Górska (16)

-Olszewo                                -Zdzisław Topczewski (12)

-Osówka                                -Kazimierz Grabowski (18)

-Pierzchały                            -Zygmunt Olszański (14)

-Topczewo                             -Edward Popławski (27)

-Wólka Pietkowska              -Sławomir Grabowski (48)

-Wólka Zaleska-Sieśki          -Wojciech Michalski (24)

-Zalesie                                  -Tadeusz Górski (23)

Szczegółowe wyniki wyborów znajdują się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

W wyborach wzięło udział 1251 osób. Oddano 964 głosy ważne i 12 nieważnych. Frekwencja wyniosła 78%. 275 kart wyborczych nie wróciło.

Prosimy, aby w tym tygodniu wybrani do nowej rady, wyrazili zgodę na pełnienie funkcji Radnego Parafialnego.

Pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 czerwca, o godz. 16.00, na plebanii.

1. Zachęcamy, dzieci i młodzież, do korzystania z wypoczynku wakacyjnego organizowanego przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej naszej diecezji lub można je uzyskać na plebanii.
  2. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: –Radosław Halicki, kawaler, zam. w Białymstoku, par. Św. Jadwigi Królowej w Białymstoku i Agnieszka Wiśniewolska, panna, zam. w Lizie Starej, par. tut. – zapowiedź druga. Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.