Ogłoszenia parafialne 04.06.2017

 1. Dzisiaj, za pobożne odmówienie lub odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego, można, pod zwykłymi warunkami, zyskać odpust zupełny. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.
 2. Jutro – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej Patronki Diecezji Drohiczyńskiej. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele – o godz. 9.30 i o godz. 18.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00, w Mierzwinie – o godz. 12.30. Jednocześnie informujemy, że tego dnia nie obowiązuje udział we Mszy św. i można pracować.
 3. Również, jutro – 26.Rocznica utworzenia przez Papieża św. Jana Pawła II Diecezji Drohiczyńskiej.
 4. 8 czerwca, we czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. 10 czerwca, w sobotę – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.
 6. Również, 10 czerwca, w sobotę – Dzień Podlasia, obchodzony w rocznicę wizyty apostolskiej Ojca św. Jana Pawła II w Drohiczynie (10.06.1999 r.). Główne uroczystości z tym związane rozpoczną się w Drohiczynie o godz. 15.00. Punktem kulminacyjnym będzie Msza św., która rozpocznie się o godz. 18.00. Na powyższe uroczystości organizowany jest wyjazd dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy też innych chętnych, ale ich liczba będzie uzależniona od ilości miejsc wolnych w autokarze. Wyjazd z Topczewa o godz. 13.00. Koszt – 20 zł od osoby. Prosimy, aby 10 czerwca przyozdobić swoje domy flagami diecezjalnymi, papieskimi lub narodowymi.
 7. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca – uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Katolik, który od Środy Popielcowej do niedzieli Najświętszej Trójcy nie przyjmie Komunii św. popełnia grzech ciężki.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w niedzielę, 28 maja, na spłatę raty kredytu, na termomodernizację kościoła. Zebranych zostało 4879,50 zł i tak: w kościele – 3708,50 zł, w Mierzwinie – 519 zł, w Filipach – 384 zł i w Lizie – 268 zł.
 9. Sakrament chrztu św., 14 maja, przyjęła Pola Olendzka z Olędzkich, córka Łukasza i Anny Marii.
 10. Sakrament małżeństwa w miesiącu maju zawarli: -20 maja: Jarosław Kryński z Białegostoku i Justyna Murawska z Topczewa; -27 maja: Sławomir Grabarz z Pełchu i Ewa Topczewska z Trzeszczkowa.
 11. Zmarli w miesiącu maju: –  3 maja: Józef Ostrowski z Białegostoku (pochodzący z Zalesia), 107 lat; -26 maja: Helena Bogusz z Górskich, 71 lat; -30 maja: Marianna Galas z Lizy Starej, 96 lat. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie. A światłość wiekuista, niechaj im świeci!
 12. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: –Radosław Halicki, kawaler, zam. w Białymstoku, par. Św. Jadwigi Królowej w Białymstoku i Agnieszka Wiśniewolska, panna, zam. w Lizie Starej, par. tut. – zapowiedź pierwsza. Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.