Ogłoszenia parafialne 28.05.2017

 1. 29 maja, w poniedziałek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.                        
 2. 31 maja, we środę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia kończymy odprawianie nabożeństw majowych.
 3. 1 czerwca, we czwartek – wspomnienie św. Justyna, męczennika.
 4. Także, 1 czerwca pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Po Mszach św. – nabożeństwo w intencji powołań.
 5. Również, 1 czerwca, we czwartek – rozpoczynamy odprawianie nabożeństwa czerwcowego. W dni powszednie będzie się ono odbywało po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta – po sumie. Jednocześnie zachęcamy, do odprawiania tego nabożeństwa w kaplicach, przy krzyżach i w domach prywatnych.
 6. 1 czerwca, to także – Międzynarodowy Dzień Dziecka. Modlimy się w intencji dzieci.
 7. 2 czerwca – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św.: w kościele – o godz. 7.00 i o godz. 18.00, w Mierzwinie – o godz. 9.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00. Po Mszach św. – nabożeństwo wynagradzające. Od godz. 14.00 księża będą odwiedzali chorych z posługą sakramentalną.
 8. 3 czerwca, w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, pierwszych męczenników afrykańskich (Uganda).
 9. Także, 3 czerwca – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo maryjne.
 10. 4 czerwca, w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednocześnie zakończenie Okresu Wielkanocnego w Roku Liturgicznym.
 11. Również, 4 czerwca, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Dziękujemy za chleb”, będziemy obchodzili 10.Święto Dziękczynienia. W związku z tym, po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 12. Także, 4 czerwca – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe.
 13. 4 czerwca, w przyszłą niedzielę, w Lizie Starej odbędą się uroczystości w związku z 74.rocznicą bitwy. Z tej racji Msza św. w kaplicy zostanie odprawiona o godz. 12.00.
 14. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: –Krzysztof Niewiński, par. tut. i Paulina Grosz, par. Św. Andrzeja Boboli w Białymstoku – zapowiedź druga. Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.