Ogłoszenia parafialne 21.05.2017

 1. W dniach 22 – 24 maja, od poniedziałku do środy – kwartałowe dni modlitw o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące.
 2. Od jutra do najbliższej niedzieli, za wyjątkiem soboty, dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w nabożeństwach Białego Tygodnia, na które będą składały się: Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo majowe.
 3. 24 maja, we środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 4. 25 maja, we czwartek – Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłanów, 23.Rocznica śmierci Księdza Biskupa Władysława Jędruszuka, pierwszego Biskupa Drohiczyńskiego i 3.Rocznica ingresu do katedry Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa, Biskupa Drohiczyńskiego. Główne uroczystości z tym związane, odbędą się w Drohiczynie. Początek – o godz. 10.00.
 5. 26 maja, w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
 6. Również, 26 maja, w piątek, rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. Także, 26 maja, w piątek – Dzień Matki.
 8. 27 maja, w sobotę, z racji ślubu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 9. 28 maja, w przyszłą niedzielę, 7 Niedzielę Wielkanocną – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to jednocześnie odpust w kaplicy, w Mierzwinie Dużym. Msza św. odpustowa – o godz. 12.00. Z racji odpustu, w przyszłą niedzielę, Msza św. w Filipach zostanie odprawiona o godz. 8.00.
 10. Również, w przyszłą niedzielę, 28 maja, odbędzie się zbiórka ofiar na tacę, które będą przeznaczone na spłatę raty kredytu, na termomodernizację kościoła.
 11. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: –Krzysztof Niewiński, par. tut. i Paulina Grosz, par. Św. Andrzeja Boboli w Białymstoku – zapowiedź pierwsza. Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.