Ogłoszenia parafialne 07.05.2017

 1. Dzisiaj, pod hasłem: „Idźcie i głoście”, rozpoczyna się 54.Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
 2. Jutro – uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej parafii. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00 i uroczysta suma – o godz. 11.00. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne i procesja.
 3. Również, jutro – 18.rocznica święceń biskupich Jego Ekscelencji Księdza Biskupa prof. dr. hab. Tadeusza Pikusa, Biskupa Drohiczyńskiego. Pamiętajmy tego dnia w modlitwach o naszym Pasterzu.
 4. 10 maja, we środę, rozpoczynamy poświęcenie pól. Porządek nabożeństw, z tym związanych, w najbliższym tygodniu będzie następujący (patrz post strona główna!): Modlitwy będą rozpoczynały się Mszą św., a po niej nastąpi procesja. Msze św. będą sprawowane, za wyjątkiem kaplic i kościoła, na zewnątrz, przy krzyżu, jeśli na to pozwoli pogoda. Księża, do poszczególnych miejscowości, będą przyjeżdżali własnymi samochodami. Porządek poświęcenia pól na następny tydzień, znajduje się na tablicy ogłoszeń. Podczas poświęcenia pól rozpocznie się druga część wyborów do Rady Parafialnej. Wtedy to zostaną rozdane karty wyborcze.
 5. W dniach 10, 12 i 13 maja – kwartalne dni modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele.
 6. 13 maja, w sobotę – wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Jest to jednocześnie 100.Rocznica pierwszego objawienia fatimskiego.
 7. 14 maja, w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 – uroczystość odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli w kaplicy, w Lizie Starej.
 8. Również, 14 maja, w przyszłą niedzielę, w Wyszkach – IX Gminny Dzień Papieski. Początek – o godz. 12.15 w miejscowym kościele parafialnym.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w niedzielę, 30 kwietnia, na spłatę raty kredytu na termomodernizację kościoła. Zebranych zostało 5026,50 zł i tak: w kościele – 3988 zł, w Filipach – 440 zł, w Mierzwinie – 353 zł i w Lizie – 245,50 zł.
 10. Sakrament chrztu św., 16 kwietnia, przyjął Antoni Kuźma z Olędzkich, syn Mateusza i Małgorzaty.
 11. Zmarli w miesiącu kwietniu:

            –  3 kwietnia: Genowefa Rogowska z Lizy Starej, 85 lat;

            –  4 kwietnia: Janina Pietraszewska z Lizy Starej, 85 lat;

            –  5 kwietnia: Franciszek Stanisław Wojewódzki z Moskwina, 66 lat;

            -12 kwietnia: Henryk Fiszer z Bielska Podlaskiego (pochodzący z Topczewa), 66 lat

            -20 kwietnia: Jadwiga Zdrojkowska z Zalesia, 91 lat;

            -23 kwietnia: Zdzisław Twarowski z Lizy Starej, 49 lat;

            -23 kwietnia: Edmund Topczewski z Kożuszek, 84 lata;

            -28 kwietnia: Danuta Zalewska z Kamiennego Dworu, 71 lat.   

Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie. A światłość wiekuista, niechaj im świeci!