Ogłoszenia parafialne 30.04.2017

 1. Dzisiaj, pod hasłem: „Weź i czytaj!” List św. Pawła Apostoła do Galatów, obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego mottem będą słowa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” (Mk 16, 15) (30 kwietnia-6 maja). To szczególna okazja do pochylenia się nad Pismem Świętym. Celem Niedzieli Biblijnej, jak również całego Tygodnia, jest ukazanie, że tajemnica zbawienia odsłania się w Jezusie Chrystusie za pośrednictwem Pisma Świętego, które Go objawia.
 2. 1 maja, w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, a jednocześnie – Święto Pracy. Za wstawiennictwem Patrona dnia modlimy się za ludzi pracy i bezrobotnych.
 3. Również, 1 maja, w poniedziałek, rozpoczynamy odprawianie nabożeństwa majowego. W dni powszednie będzie się ono odbywało po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta – po sumie. Zachęcamy do odprawiania tego nabożeństwa także w miejscowościach poza kościołem.
 4. 2 maja, we wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
 5. Także, 2 maja, we wtorek – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy, aby w duchu patriotyzmu i poczucia więzi narodowej, przyozdobić swoje domy biało-czerwoną flagą.
 6. 3 maja, we środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego.
 7. Również, 3 maja, we środę – Święto Konstytucji Trzeciego Maja.
 8. 4 maja, we czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Swoją modlitwą wyraźmy wdzięczność strażakom, którzy pełnią jakże odpowiedzialną i niebezpieczną służbę.
 9. Także, 4 maja pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Po Mszach św. – nabożeństwo w intencji powołań.
 10. 5 maja – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św.: w kościele – o godz. 7.00 i o godz. 18.00, w Mierzwinie – o godz. 9.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00. Po Mszach św. – nabożeństwo wynagradzające. Od godz. 14.00 księża będą odwiedzali chorych z posługą sakramentalną.
 11. 6 maja, w sobotę – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 12. Również, 6 maja – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszach św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00 – nabożeństwo maryjne.
 13. 7 maja – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe.
 14. Ofiary składane w przyszłą niedzielę, 7 maja, na tacę, przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie.
 15. Także, 7 maja, w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
 16. W dniach 13 i 14 maja, w godz. 16.00 – 2.00, w sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Węgrowie odbędzie się diecezjalne czuwanie modlitewne członków Kół Żywego Różańca. Zachęcamy do udziału w tym spotkaniu. Organizowany jest wyjazd. Chętnych, prosimy o zgłaszanie się do Pani Teresy Suter z Topczewa.
 17. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: –Jarosław Kryński, kawaler, zam. w Białymstoku, par. Św. Maksymiliana Kolbe w Białymstoku i Justyna Murawska, panna, zam. w Topczewie, par. tut. – zapowiedź druga. Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.