Ogłoszenia parafialne 16.04.2017

  1. Jutro, drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Również jutro, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  2. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego będziemy obchodzili przez osiem dni. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach oktawy wielkanocnej. Poszczególne dni tygodnia po Zmartwychwstaniu Pańskim mają rangę uroczystości, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje post.
  3. W przyszłą niedzielę, 23 kwietnia, 2 Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, pod hasłem „Idźcie i głoście”, rozpocznie się 73.Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą na dzieła charytatywne. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Po sumie obraz zostanie przekazany pierwszej rodzinie. Również, 23 kwietnia, w przyszłą niedzielę, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia chrześcijan w Syrii. Także, w przyszłą niedzielę, o godz. 12.30 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  4. Składam bardzo serdeczne podziękowania tym, którzy pomogli w przygotowaniu oraz przebiegu Triduum Paschalnego i uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego: ks. Arkadiuszowi – za przygotowanie dekoracji, służby liturgicznej i posługę duszpasterską, Paniom Alfredzie Zawadzkiej i Elżbiecie Wyłuckiej z Topczewa oraz Państwu Annie i Romanowi Wierniewskim z Kamiennego Dworu, Pani Organistce, Chórowi parafialnemu, – Kantorkom, – Zespołowi muzycznemu, Lektorom, Służbie Liturgicznej, Strażakom, Harcerkom i Harcerzom, Bieli Procesyjnej, Niech Dobry Bóg Wam błogosławi! W sposób szczególny, dziękuję tym, którzy znaleźli czas na adorację Najświętszego sakramentu. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy uczestniczyli w wydarzeniach Paschy Jezusa Chrystusa, dziękuję za piękną postawę modlitewną. Życzę, aby blask poranka wielkanocnego napełniał Wasze życie radością, nadzieją i sensem.
  5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Lista ofiarodawców z poszczególnych miejscowości znajduje się na tablicy ogłoszeń.