Ogłoszenia parafialne 12.03.2017

  1. Dzisiaj, pod hasłem: „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”, obchodzimy Niedzielę „Ad Gentes” (Do Ludów). Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W związku z tym, po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek w celu wsparcia działalności misyjnej Kościoła.
  2. Również, dzisiaj o godz. 12.30 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  3. 13 marca, w poniedziałek – 4.Rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Pamiętajmy, w tym dniu, o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.
  4. W dniach 17 – 19 marca, od piątku do niedzieli, odbędą się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Program rekolekcji będzie następujący… (Patrz post strona główna!). Spowiedź – w piątek i w sobotę. Rekolekcjom będzie przewodniczył Ks. kan. dr Krzysztof Mielnicki, Dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Diecezji Drohiczyńskiej z Drohiczyna. Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach, aby poprzez modlitwę, sakrament pojednania i pełny udział we Mszy św., właściwie przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 16 marca, we czwartek, rozpoczną się rekolekcje szkolne, które potrwają do piątku. Przez pierwsze dwa dni, dzieci będą miały swój własny program, a w sobotę i w niedzielę – uczestniczą w rekolekcjach parafialnych. Również, w związku z rekolekcjami, a co się z tym wiąże, dużą ilością osób korzystających z sakramentu pojednania, informujemy, że czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej rozpoczyna się w Środę Popielcową i trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (czyli w bieżącym roku od 1 marca do 11 czerwca). Przystąpienie, więc do spowiedzi i Komunii św. w czasie rekolekcji, będzie wypełnieniem jednego z Przykazań Kościelnych. Zwracamy się także z prośbą, aby osoby słabo słyszące przystępowały do spowiedzi w zakrystii. 19 marca, w przyszłą niedzielę, rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w parafii Wyszki. Są one połączone z rekolekcjami szkolnymi. Przypominamy, że dzieci i młodzież z naszej parafii uczący się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach, mają obowiązek w nich uczestniczyć.
  5. Gorąco zachęcamy do zrobienia przed Wielkanocą porządków na cmentarzu, na grobach najbliższych. Niech będzie to wyrazem naszej wiary w zmartwychwstanie i szacunku wobec zmarłych.
  6. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: –Sławomir Grabarz, kawaler, zam. w Pełchu, par. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu i Ewa Topczewska, panna, zamieszkała w Trzeszczkowie, par. tut. – zapowiedź druga; –Paweł Zawadzki, kawaler, zam. w Godziebach, par. tut. i Paulina Hryniewicka, panna, zam. w Woronim, par. Narodzenia NMP i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim – zapowiedź pierwsza. Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.