Ogłoszenia parafialne 05.03.2017

  1. 8 marca, we środę – Międzynarodowy Dzień Kobiet.
  2. 12 marca, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”, będziemy obchodzili Niedzielę „Ad Gentes” (Do Ludów). Będzie to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W związku z tym, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek w celu wsparcia działalności misyjnej Kościoła.
  3. Również, 12 marca, w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  4. Informujemy, że podczas Wigilii Paschalnej, w Wielką Sobotę, 15 kwietnia, odbędzie się uroczysta liturgia chrzcielna. Prosimy, aby w najbliższym czasie zgłaszać kandydatów do chrztu św.
  5. Jak co roku, organizowana jest zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Prosimy, aby tą sprawą tradycyjnie zajęli się członkowie Kół Żywego Różańca z poszczególnych miejscowości.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w niedzielę, 26 lutego, na spłatę raty kredytu na termomodernizację kościoła. Zebranych zostało 4251,50 zł i tak: w kościele – 3451,50 zł, w Filipach – 302 zł, w Mierzwinie – 283 zł i w Lizie – 215 zł.
  7. Zmarli w miesiącu lutym: –  5 lutego: Józef Górski z Białegostoku (pochodzący z Koćmier), 64 lata;  7 lutego: Władysława Kuryś z Mierzwina Małego, 88 lat;12 lutego: Janina Remisiewicz z Topczewa, 95 lat; -26 lutego: Zygmunt Falkowski z Rudki (pochodzący z Filip), 67 lat. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie. A światłość wiekuista, niechaj im świeci!
  8. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Sławomir Grabarz, kawaler, zamieszkały w Pełchu, par. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu i Ewa Topczewska, panna, zamieszkała w Trzeszczkowie, par. tut. – zapowiedź pierwsza. Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.