Ogłoszenia parafialne 22.01.2017

 1. W sobotę, 21 stycznia, zakończyliśmy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólne modlitwy i rozmowy oraz za ofiary złożone na kościół i na kolędę.
 2. Msze św. w dni powszednie, do końca stycznia, będą odprawiane tylko wieczorem, i tak: Msze św. przyjęte wcześniej na godz. 7.00, będą odprawione o godz. 18.00, a przyjęte na godz. 7.30 – o godz. 18.30.
 3. Kancelaria parafialna do końca stycznia będzie czynna tylko wieczorem, w godz. 16.00 – 17.15.
 4. 23 stycznia, w poniedziałek – wspomnienie bł. męczenników Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy.
 5. 24 stycznia, we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
 6. 25 stycznia, we środę, w święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 7. 26 stycznia, we czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 8. Również, 26 stycznia, we czwartek, pod hasłem: „Chrześcijanie i Muzułmanie: adresaci i narzędzia Bożego miłosierdzia”, będziemy obchodzili XVII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Modlimy się w intencji owocnego dialogu i pojednania chrześcijańsko – muzułmańskiego, szczególnie w kontekście napływu imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej oraz zamachów terrorystycznych.
 9. 27 stycznia, w piątek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.
 10. 28 stycznia, w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 11. W przyszłą niedzielę, 29 stycznia, odbędzie się zbiórka ofiar na tacę, które będą przeznaczone na spłatę raty kredytu, na termomodernizację kościoła.
 12. W dniach 27 – 29 stycznia br., pod hasłem: „Przywdziej pełną zbroję Bożą”, w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbędą się rekolekcje powołaniowe dla uczniów szkól średnich i starszych. Serdecznie zachęcamy do udziału w nich! Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać na plebanii lub znaleźć je na stronie internetowej naszej diecezji.
 13. Wzorem lat ubiegłych, Dyrektor, Rada Pedagogiczna, uczniowie i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie organizują zbiórkę artykułów spożywczych, ziemniaków, warzyw i przetworów dla Domu Dziecka w Białowieży. Zbiórka potrwa do 1 lutego br. Prosimy o dostarczanie darów do szkoły w godzinach 9.00 – 13.30. Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!