Ogłoszenia parafialne 01.01.2017

  1. 2 stycznia, w poniedziałek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  2. 5 stycznia – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Msze św. – o godz. 7.00 i o godz. 7.30. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo w intencji powołań.
  3. 6 stycznia, w piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. W trakcie każdej Mszy św. – błogosławieństwo kredy i kadzidła. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest także dniem modlitw w intencji misji. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny. Z racji uroczystości nie obowiązuje post. Również, tego dnia o godz. 18.00 w remizie strażackiej odbędzie się spotkanie opłatkowo-kolędowe dla wszystkich grup parafialnych (także dla Rady Parafialnej). Serdecznie zapraszamy i prosimy o przyniesienie ze sobą ciasta lub owoców.
  4. Również, 6 stycznia – pierwszy piątek miesiąca. Po sumie – nabożeństwo wynagradzające. Od godz. 15.00 księża będą odwiedzali chorych z posługą sakramentalną. W związku z tym, że nie będzie w tym dniu możliwości skorzystania z sakramentu pojednania w kaplicach, zapraszamy na spowiedź w dni poprzedzające. I tak spowiedź w Mierzwinie odbędzie się we wtorek, 3 stycznia o godz. 19.00, w Filipach – we środę, 4 stycznia o godz. 19.00 i w Lizie – we czwartek, 5 stycznia, również, o godz. 19.00. Osoby, które obchodzą I piątki miesiąca w kościele, proszone są o odbycie spowiedzi, jeśli będzie to konieczne, wcześniej, gdyż w I piątek możliwości w tej kwestii będą ograniczone.
  5. 7 stycznia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. – o godz. 7.00 i o godz. – 18.00. Po Mszach św. – nabożeństwo maryjne.
  6. W najbliższą niedzielę, 8 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej za łaskę chrztu św., za kapłana, który go udzielił, za rodziców i rodziców chrzestnych. Jednocześnie, jest to dobra okazja do przypomnienia sobie zobowiązań wypływających z przyjęcia tego sakramentu dla ochrzczonych, ich rodziców i rodziców chrzestnych. W niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna Okres Zwykły.
  7. Z pewnym wyprzedzeniem informujemy, że doroczne spotkanie opłatkowe sołtysów z Księdzem Biskupem, odbędzie się 9 stycznia w Bielsku Podlaskim.
  8. Od 2 do 31 stycznia Msze św. w dni powszednie będą odprawiane tylko rano o godz. 7.00 i o godz. 7.30. Wyjątek nastąpi 7 stycznia, kiedy to Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00 i o godz. 18.00.
  9. Wizyta duszpasterska, czyli tzw. kolęda rozpocznie się w naszej parafii 9 stycznia.
  10. Zbliża się kolejny kwartał prenumeraty tygodnika „Niedziela”. W tej sytuacji prosimy czytelników o dokonywanie wpłat na następny okres. Koszt prenumeraty kwartalnej wynosi 60 zł. Jednocześnie chcemy uporządkować sprawy czytelnictwa „Niedzieli”. Prosimy, aby osoby, które chcą zrezygnować z prenumeraty, jasno to określiły. Zachęcamy też innych do lektury, która może stać się bardzo ważnym elementem formacji religijnej.