Ogłoszenia parafialne 25.12.2016

  1. 26 grudnia, w poniedziałek – drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  2. 27 grudnia, we wtorek – święto św. Jana apostoła i ewangelisty. Zgodnie z tradycją, w tym dniu odbędzie się poświęcenie wina.
  3. 28 grudnia, we środę – święto Świętych Młodzianków. Dziękujemy Bogu za dar życia i przepraszamy za zabójstwa dzieci nienarodzonych.
  4. 30 grudnia, w piątek – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na mocy dyspensy Biskupa Drohiczyńskiego, tego dnia nie obowiązuje post.
  5. 31 grudnia, w sobotę – zakończenie roku cywilnego. Po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo dziękczynne z hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”, za łaski minionego roku.
  6. 1 stycznia, w przyszłą niedzielę – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Za publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”, można zyskać odpust zupełny. Również, 1 stycznia, pod hasłem: „Wyrzeczenie się przemocy: styl polityki na rzecz pokoju”, będziemy obchodzili 50.Światowy Dzień Pokoju. 1 stycznia, to także I niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne.
  7. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w akcję „ŚWIĄTECZNA PACZKA”. Prezenty otrzymało 47 dzieci z naszej parafii. Dziękujemy również tym, którzy uczestniczyli w akcji Caritas „Od serca”. Z tej akcji 26 paczek trafiło do ubogich rodzin w naszej parafii, a 26 pozostałych – do centrali Caritas w Drohiczynie. Dziękujemy, także tym, którzy poparli Europejską Inicjatywę Obywatelską w obronie Małżeństwa i Rodziny – „Mama, Tata i Dzieci”. Zebranych zostało 617 podpisów.
  8. Serdecznie dziękujemy, anonimowemu Ofiarodawcy z Topczewa za dar w postaci choinek do kościoła, a Panu Tadeuszowi Trzeszczkowskiemu z Nowych Bagińskich – za ich ustawienie. Dziękujemy, także Pani Alfredzie Zawadzkiej i Pani Elżbiecie Wyłuckiej z Topczewa, Państwu Małgorzacie i Patrykowi Zawadzkim  z Brukseli, Państwu Annie i Dariuszowi Olejnikom z Wólki Pietkowskiej, Państwu Annie i Romanowi Wierniewskim z Kamiennego Dworu oraz Ks. Arkadiuszowi – za  udekorowanie kościoła.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przebiegu liturgii Narodzenia Pańskiego: Bartłomiejowi Zawadzkiemu i scholi – za koncert kolęd, Służbie Liturgicznej oraz Pani Organistce wraz z Chórem. Wszystkim zgromadzonym na liturgii – dziękuję za obecność i wspólną modlitwę. Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz Szczęśliwego Nowego Roku!