Ogłoszenia parafialne 18.12.2016

  1. 21 grudnia, we środę o godz. 18.00 (!), zostanie odprawiona ostatnia Msza św. roratnia w czasie tegorocznego Adwentu i rozstrzygnięty konkurs, dla dzieci, na najładniejszy lampion.
  2. 22 grudnia, we czwartek od godz. 14.00, będziemy odwiedzali chorych z posługą duszpasterską. Odwiedziny nie dotyczą osób, które przyjmują Komunię św. w I piątki miesiąca. Prosimy zgłaszać chętnych.
  3. 24 grudnia, w sobotę – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione tylko o godz. 7.00. Nie będzie Mszy św. wieczorem. W godz. od 12.00 do 15.00, księża będą pełnili dyżur w konfesjonale. Serdecznie zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania. W sposób szczególny zapraszamy tych, którzy nie mogli wziąć udziału w rekolekcjach, przyjadą ze szkół, czy pracy poza parafią, a także tych, którzy przybędą z zagranicy. Pragniemy, aby wszyscy mogli przeżywać Święta Narodzenia Pańskiego pojednani z Bogiem i ludźmi. Podobnie jak w latach poprzednich, tak również w tym  roku, chcemy podtrzymać zwyczaj zabierania do domów światła z Betlejem. Od kilkunastu lat polscy harcerze dzielą się Betlejemskim Światłem Pokoju, ogniem, który co roku zapalany jest w Grocie Narodzenia Pańskiego, a następnie wędruje do wielu krajów Europy i świata. Przybędzie ono także do Topczewa. Ogniem z Betlejem zostanie zapalona roratka w naszym kościele. Zapraszamy, w wigilię, w godz. od 12.00 do 15.00, aby zabrać Betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów i zapalić nim świecę wigilijną. Spożywając wieczerzę wigilijną, uświadamiajmy sobie, że ten ogień, który płonie na naszym stole, został zapalony w miejscu narodzenia Jezusa Chrystusa. Niech nasze domy staną się małym Betlejem. Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do uświęconego tradycją zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu. Pasterka będzie sprawowana tradycyjnie o godz. 24.00. Przed Pasterką, o godz. 23.30, rozpocznie się koncert kolęd w wykonaniu scholi.
  4. 25 grudnia, w przyszłą niedzielę – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. w dzień będą odprawiane według następującego porządku: o godz. 9.30 – w Mierzwinie, o godz. 11.00 – w Filipach i w Lizie, o godz. 12.30 – w kościele. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.30 w kościele. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzona jest przez osiem dni. Zachęcamy, więc do udziału w Mszach św. oktawy Narodzenia Pańskiego.
  5. Również, w przyszłą niedzielę, 25 grudnia, odbędzie się zbiórka ofiar na tacę, które będą przeznaczone na spłatę raty kredytu, na termomodernizację kościoła.
  6. Pani Organistka zakończyła roznoszenie opłatków. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji, które stanowią część jej uposażenia. Jeżeli ktoś, z różnych powodów, nie otrzymał opłatka, może w najbliższym czasie zgłosić się w tej sprawie do Pani Organistki lub do zakrystii, czy też na plebanię. 25 grudnia, na Boże Narodzenie, o godz. 12.30, zostanie odprawiona Msza św., zamówiona przez Panią Organistkę, w intencji wszystkich ofiarodawców.
  7. Zachęcamy, dzieci i młodzież do udziału w feriach zimowych organizowanych przez Caritas i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. O szczegółach można dowiedzieć się na plebanii.