Ogłoszenia parafialne 4.12.2016

  1. 7 grudnia, we środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  2. 8 grudnia, we czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele – o godz. 9.30 i o godz. 18.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00, w Mierzwinie – o godz. 12.30.
  3. Również, 8 grudnia, we czwartek o godz. 18.00 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. W trakcie Mszy św. zostaną pobłogosławione medaliki, a następnie – rozdane dzieciom.
  4. W dniach 9 – 11 grudnia, od piątku do niedzieli, odbędą się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Program rekolekcji będzie następujący… (patrz post na stronie tytułowej). Spowiedź – piątek i sobota. Rekolekcjom będzie przewodniczył Ks. mgr Marcin Szymanik, Prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach, aby poprzez modlitwę, sakrament pojednania i pełny udział we Mszy św., właściwie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.
  5. W ramach rekolekcji, w piątek, 9 grudnia o godz. 19.00 odbędzie się projekcja filmu na temat modlitwy, którą poprowadzi zespół Full Power Spirit. Serdecznie zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia – błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
  7. Zachęcamy do udziału w akcji ŚWIĄTECZNA PACZKA. Polega ona na tym, aby zrobić prezent dla potrzebującego dziecka z naszej parafii. Na drzewku przy ołtarzu św. Antoniego zawieszone są serduszka, które należy wziąć ze sobą do domu. Na serduszkach wypisany jest wiek i płeć dziecka. Przygotowane paczki wraz z dołączonymi serduszkami prosimy dostarczyć do niedzieli, 18 grudnia na plebanię. Akcja jest całkowicie anonimowa. W razie pytań prosimy o kontakt z ks. Arkadiuszem.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w niedzielę, 27 listopada, na spłatę raty kredytu, na termomodernizację kościoła. Zebranych zostało 4651 zł i tak: w kościele – 3869 zł, w Filipach – 402 zł, w Mierzwinie – 192 zł i w Lizie – 188 zł. Jednocześnie informujemy, że została wpłacona kolejna rata kredytu w wysokości 11 166,74 zł.
  9. Sakrament chrztu św. w miesiącu listopadzie przyjęli:

            -11 listopada: Eliza Osowska z Olędzkich, córka Marcina i Agnieszki;

            -20 listopada: Małgorzata Zalewska z Godzieb, córka Adama i Bożeny.

  1. 12 listopada, w wieku 88 lat, zmarła Halina Markowska z Godzieb.Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie. A światłość wiekuista, niechaj jej świe­ci na wieki!