Ogłoszenia parafialne 27.11.2016

 1. Dzisiaj, rozpoczynamy Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Bezpośrednio okres ten przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia. Nasze przygotowanie powinno polegać na ożywieniu życia religijnego i zbliżeniu się do Boga poprzez modlitwę i praktyki sakramentalne. Sprzyjać temu powinny nabożeństwa adwentowe, takie jak „roraty” i rekolekcje. „Roraty” będą odprawiane tradycyjnie, w każdą środę, rano o godz. 7.00 i w sobotę, wieczorem o godz. 18.00. W sposób szczególny, do udziału w sobotnich „roratach” zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy, aby przynosić ze sobą lampiony. Na ostatnim nabożeństwie „roratnim” zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy lampion. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 9 – 11 grudnia. Poprowadzi je Ks. mgr Marcin Szymanik, Prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Okres Adwentu rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny, który będzie przebiegał pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Jest to czwarta część czteroletniego programu duszpasterskiego, którego mottem są słowa: „Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”.
 2. 30 listopada, we środę – święto św. Andrzeja Apostoła. Uroczystość odpustowa w sąsiedniej parafii, w Wyszkach.
 3. Także, 30 listopada, we środę o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych, których polecaliśmy miłosierdziu Bożemu w „wypominkach”.
 4. 1 grudnia – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Msze św. – o godz. 7.00 i o godz. – 18.00. Po Mszach św. – nabożeństwo w intencji powołań.
 5. 2 grudnia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św.: w kościele – o godz. 7.00 i o godz. – 18.00, w Mierzwinie – o godz. 9.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00. Po Mszach św. – nabożeństwo wynagradzające. Od godz. 12.00 – Ks. Wikariusz, a od godz. 14.00 – Ks. Proboszcz, będą odwiedzali chorych z posługą sakramentalną.
 6. 3 grudnia, w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana, patrona misji.
 7. Również, 3 grudnia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. – o godz. 7.00 i o godz. – 18.00. Po Mszach św. – nabożeństwo maryjne.
 8. 4 grudnia – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne.
 9. Również, 4 grudnia, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Idźcie i głoście”, będziemy obchodzili 17.Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy tej okazji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 10. Jeszcze raz informujemy, ze Europejska Inicjatywa Obywatelska „Mama, Tata i Dzieci”, za zgodą Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, zwraca się z prośbą o zebranie podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że w Unii Europejskiej małżeństwo będzie rozumiane jako związek mężczyzny i kobiety, i odpowiednio do tego będzie rozumiane pojęcie rodziny. Projekt zawiera też gwarancje, że Unia Europejska nie będzie wpływać na rozumienie małżeństw w prawie wewnętrznym państw członkowskich. Prosimy, aby zbieraniem podpisów zajęli się radni parafialni lub sołtysi z poszczególnych miejscowości. Zapraszamy do pobrania odpowiednich formularzy. Podpisy należy zebrać do 4 grudnia.
 11. Pod hasłem: „Płomień Miłosierdzia”, rozpoczyna się XXIII Edycja Ekumenicznej Akcji Charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2016. Przy tej okazji w zakrystii można nabyć świece wigilijne. Środki uzyskane z tejże akcji będą przeznaczone na zorganizowanie kolonii charytatywnych w wakacje 2017 r. Świece duże są po 15 zł, średnie – po 10 zł i małe – po 5 zł.
 12. Bóg zapłać za dary na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Zebranych zostało 185 worków zboża, ziemniaków i warzyw, a także mąka i cukier. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do tych, którzy zorganizowali zbiórkę w poszczególnych miejscowościach. Dziękujemy także za ofiary na tacę z 1 listopada na rzecz WSD. Zebrane zostało 5225 zł.