Ogłoszenia parafialne 06.11.2016

  1. 9 listopada, we środę – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  2. 10 listopada, we czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  3. 11 listopada, w piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
  4. Również, 11 listopada, w piątek – Narodowe Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji Ojczyzny. Msze św. (tylko w kościele) – o godz. 9.30 i o godz. 12.30. Zachęcamy, aby w tym dniu przyozdobić swoje domy symbolami narodowymi. Na mocy dyspensy Biskupa Drohiczyńskiego w tym dniu nie obowiązuje post.
  5. 12 listopada, w sobotę – wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.
  6. W przyszłą niedzielę, 13 listopada, będziemy przeżywali 8.Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przez naszą modlitwę, post, przyjmowanie trudnych doświadczeń i ofiary wspieramy chrześcijan prześladowanych za wiarę na całym świecie. W tym roku wyrazy naszej solidarności kierujemy pod adresem chrześcijan z Iraku. Z tej racji, po Mszach św., zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Kościoła w tym kraju.
  7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym. Wyrażamy naszą wdzięczność za liczne uczestnictwo w nabożeństwach, pełną powagi i skupienia postawę modlitewną oraz zrozumienie okazane służbom porządkowym. Dziękujemy Panu Tadeuszowi Trzeszczkowskiemu i strażakom za przygotowanie cmentarza i drogi dojazdowej, i jeszcze raz strażakom – za sprawne i skuteczne działania w celu zapewnienia porządku. Wyrażamy naszą wdzięczność także mieszkańcom Zalesia i Wólki Zaleskiej, którzy uczestniczyli w sprzątaniu cmentarza. Dziękujemy strażakom za zrobienie porządków po uroczystościach, a tu w sposób szczególny Panu Piotrowi Karpiesiukowi.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w niedzielę, 30 października, na spłatę raty kredytu, na termomodernizację kościoła. Zebranych zostało 4799,20 zł i tak: w kościele – 3773,20 zł, w Filipach – 417 zł, w Mierzwinie – 361 zł i w Lizie – 248 zł.