Ogłoszenia parafialne 16.10.2016

 1. Dzisiaj przypada 38.Rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W związku z tym po Mszy św. odbędzie się ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.
 2. Również, dzisiaj o godz. 12.30 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
 3. Także, dzisiaj w kościołach, w Polsce odbywa się badanie niedzielnych praktyk religijnych, dominicantes et communicantes, czyli liczenie wiernych uczęszczających na Mszę św. i przystępujących do Komunii św.
 4. 17 października, w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 5. 18 października, we wtorek – święto św. Łukasza, ewangelisty.
 6. 20 października, we czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
 7. 21 października, w piątek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
 8. 22 października, w sobotę, w 38.rocznicę inauguracji pontyfikatu – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 9. 23 października, w przyszłą niedzielę, pod hasłem „Ochrzczony, to znaczy posłany”, obchodzony będzie 90.Światowy Dzień Misyjny i rozpocznie się Tydzień Misyjny w Polsce. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.
 10. Jeszcze raz apelujemy do wszystkich, którzy robią porządki na cmentarzu, aby śmieci usuwać do kontenerów lub w ich pobliże. Prosimy także, aby segregować śmieci. Odpady naturalne należy składać w wyznaczonym miejscu, obok kontenerów, a sztuczne (znicze, plastiki, itp.) – usuwać do kontenerów.
 11. W miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są tzw. „wypominki”. Na stoliku za ławkami oraz w zakrystii znajdują się karty wypominkowe, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Będziemy się za nich wspólnie modlić w kościele, codziennie w dni powszednie, przez cały listopad, przed Mszą św. wieczorną, czyli od godz. 17.30. W ich intencji zostaną też odprawione Msze św. w uroczystość Wszystkich Świętych, w Dniu Zadusznym, na zakończenie oktawy Wszystkich Świętych oraz na zakończenie miesiąca listopada.
 12. W zakrystii można nabyć flagi: narodowe, maryjne i papieskie. Flagi są w cenie 10 zł/szt.