Ogłoszenia parafialne 09.10.2016

  1. Dzisiaj, pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia” obchodzimy Dzień Papieski. W związku z tym, po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która swoje dochody prze­znacza na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
  2. 13 października, we czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
  3. 14 października, w piątek – Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy wychowawców, nauczycieli i pracowników szkolnych na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo różańcowe, które będzie ofiarowane w ich intencji. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie także dzieci, młodzież i rodziców, aby wspólnie modlić się w jakże ważnej spawie edukacji.
  4. 15 października, w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  5. Również, 15 października, w sobotę na Jasnej Górze w Częstochowie odbędzie się przebłaganie modlitewne „Wielka Pokuta”. Celem spotkania jest modlitwa i pokuta o jedność i pokój na świecie, w Kościele i w naszej Ojczyźnie. Łącząc się duchowo z Jasną Górą zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, różaniec i adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę, 15 października. Modlitwa zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
  6. 16 października, w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  7. Apelujemy do wszystkich, którzy robią porządki na cmentarzu, aby śmieci usuwać do kontenerów lub w ich pobliże. Prosimy także, aby segregować śmieci. Odpady naturalne należy składać w wyznaczonym miejscu, obok kontenerów, a sztuczne (znicze, plastiki, itp.) – usuwać do kontenerów.
  8. W miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są tzw. „wypominki”. Na stoliku za ławkami oraz w zakrystii znajdują się karty wypominkowe, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Będziemy się za nich wspólnie modlić w kościele, codziennie w dni powszednie, przez cały listopad, przed Mszą św. wieczorną, czyli od godz. 17.30. W ich intencji zostaną też odprawione Msze św. w uroczystość Wszystkich Świętych, w Dniu Zadusznym, na zakończenie oktawy Wszystkich Świętych oraz na zakończenie miesiąca listopada.
  9. Składamy serdeczne podziękowania Panu Senatorowi Tadeuszowi Romańczukowi, Prezesowi Spółdzielni Mleczarskiej „Bielmlek” w Bielsku Podlaskim za darowiznę na rzecz parafii w postaci zrębki, która stanowi opał na zimę. W tym roku otrzymaliśmy ok. 200 m³ zrębki. Dziękujemy także Krzysztofowi Górskiemu z Topczewa, Tadeuszowi Trzeszczkowskiemu z Nowych Bagińskich, Andrzejowi Topczewskiemu z Koćmier i Antoniemu Sawoniukowi ze Zdrojek za zmagazynowanie zrębki.