Ogłoszenia parafialne 02.10.2016

1. Dzisiaj, w Łukawicy odbędą się obchody 153.rocznicy pacyfikacji wsi i wypędzenia mieszkańców na Sybir. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00. Głównym punktem obchodów będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. dr. Zenona Czumaja, Dyrektora Archiwum i Muzeum Diecezjalnego w Drohiczynie. Z racji uroczystości w Łukawicy nie będzie Mszy św. w kaplicy, w Lizie Starej i sumy w kościele. Zapraszamy wszystkich parafian do oddania hołdu naszym bohaterom i męczennikom.
  2. 4 października, we wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  3. 5 października, we środę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
  4. 6 października – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo, a po Mszy św. o godz. 18.00 – różaniec w intencji powo­łań.
  5. Również, 6 października, we czwartek po Mszy św. i po różańcu – spotkanie chóru parafialnego.
  6. 7 października, w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  7. Również, 7 października – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświęt­szego Serca Pana Jezusa. Msze św. w kościele – o godz. 7.00 i o godz. 18.00, w Mierzwinie – o godz. 9.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00. Po Mszach św. – nabo­żeństwo wynagradzające. Od godz. 14.00 będziemy odwiedzali chorych z posługą sakramentalną.
  8. Także, 7 października, po Mszy św. wieczornej i po różańcu – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  9. 9 października, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia” będziemy obchodzili 16.Dzień Papieski. W związku z tym, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która swoje dochody prze­znacza na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w niedzielę, 25 września, na spłatę raty kredytu, na termomodernizację kościoła. Zebranych zostało 4656 zł i tak: w kościele – 3696 zł, w Mierzwinie – 338,50 zł, w Filipach – 315 zł i w Lizie – 306,50 złJednocześnie, informujemy, że 20 września została wpłacona kolejna rata w wysokości 11217,12 zł.
  11. Sakrament chrztu św., 11 września, przyjął Adam Wyszyński z Lizy Starej, syn Jacka i Anny.
  12. Sakrament małżeństwa w miesiącu wrześniu zawarli: -10 września: Łukasz Kruszewski z Pulsz i Anna Mierzwińska z Godzieb; -17 września: Mariusz Wyszkowski z Sasin i Paulina Górska z Nowych Bagińskich.
  13. Zmarli w miesiącu wrześniu: –  3 września: Czesława Niewińska z Osówki, 81 lat; –  3 września: Ryszard Gomoliński z Topczewa, 86 lat; -11 września: Tadeusz Oleszczuk z Lizy Starej, 57 lat; -16 września: Jan Galas z Lizy Starej, 88 lat; – 16 września: Zdzisław Grabowski z Topczewa, 83 lata; -17 września: Marianna Wojewódzka z Moskwina, 86 lat; -20 września: Tadeusz Palczewski z Zalesia, 74 lata. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie. A światłość wiekuista, niechaj im świe­ci!