Ogłoszenia parafialne 25.09.2016

 1. 27 września, we wtorek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera.
 2. W dniach 27 – 29 września, od wtorku do czwartku, w naszej parafii odbędzie się Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, które zakończy się uroczystością odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Wszystkie spotkania będą miały miejsce w kościele, według następującego porządku… (program…!). Nabożeństwu będzie przewodniczył Ks. Karol Lipczyński. Spowiedź – we wtorek i we środę. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, aby przez to oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu oraz pogłębić i umocnić swoją wiarę w Eucharystię. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne jest sprawdzianem tego, czy umiem się modlić, a w sposób szczególny, czy umiem adorować Najświętszy Sakrament?
 3. 28 września, we środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
 4. 29 września, we czwartek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Michała Archanioła.
 5. 30 września, w piątek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
 6. 1 października, w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
 7. Również, 1 października – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszach św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00 – nabożeństwo maryjne.
 8. Także, 1 października, w sobotę, rozpoczyna się maryjny miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w kościele, w dni powszednie codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele – po sumie. Wzorem lat ubiegłych zapraszamy do przewodniczenia modlitwom poszczególne grupy: w poniedziałek – kółka różańcowe, we wtorek – ministrantów, we środę – kółka różańcowe, we czwartek – dzieci, w piątek – Straż Honorową, w sobotę – młodzież. Zachęcamy do gromadzenia się na nabożeństwach różańcowych w kaplicach oraz domach prywatnych.
 9. W przyszłą niedzielę, 2 października, w Łukawicy odbędą się obchody 153.rocznicy pacyfikacji wsi i wypędzenia mieszkańców na Sybir. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00. Głównym punktem obchodów będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. dr Zenona Czumaja, Dyrektor Archiwum i Muzeum Diecezjalnego w Drohiczynie. Z racji uroczystości w Łukawicy nie będzie Mszy św. w kaplicy, w Lizie Starej i sumy w kościele, a Msze św. w Filipach i w Mierzwinie zostaną odprawione o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich parafian do oddania hołdu naszym bohaterom i męczennikom.
 10. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na cele charytatywne.
 11. Jeszcze raz informujemy, że w zakrystii można nabyć kalendarze ścienne na 2017r. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Kalendarze są w cenie 5 zł za sztukę.
 12. Prosimy, aby osoby, które zarezerwowały terminy Mszy św. na 2017r. w najbliższych dniach podały intencje w jakich mają być odprawione.