Ogłoszenia parafialne 11.09.2016

  1. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Zalesia za reprezentowanie naszej parafii na Dożynkach Diecezjalnych, które odbyły się w dniu wczorajszym w Prostyni. Dziękujemy także tym, którzy przygotowali wieńce i uczestniczyli 28 sierpnia w naszych Dożynkach Parafialnych, jak również – delegacji z wieńcem i pielgrzymom, którzy wzięli udział w Dożynkach Centralnych na Jasnej Górze w Częstochowie.
  2. Dzisiaj, pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”, rozpoczął się VI Tydzień Wychowania w Polsce. Zachęcamy wszystkich do refleksji na ten temat, modlitwy w tej intencji, jak również zaangażowania w to, jakże ważne dzieło.
  3. 13 września, we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła.
  4. 14 września, we środę, w święto Podwyższenia Krzyża ŚwiętegoDiecezjalny Dzień Młodzieży na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach. Spotkanie przebiegać będzie pod hasłem: „Bądź świadkiem miłosierdzia”! Zachęcamy młodzież do udziału w tym spotkaniu. Młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna organizuje się w swoich szkołach. Natomiast, prosimy o zgłaszanie się w parafii młodzieży uczącej się poza granicami naszej diecezji, studentów oraz młodzieży pracującej i bezrobotnej, aby także im umożliwić wyjazd.
  5. W dniach 14, 16 i 17 września – kwartałowe dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
  6. 15 września, we czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  7. 16 września, w piątek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  8. 17 września, w sobotę, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, obchodzimy Dzień Sybiraka. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji ofiar systemu komunistycznego.
  9. 17 i 18 września, w przyszłą sobotę i niedzielę, będziemy obchodzili 77.Rocznicę bitwy pod Olszewem. Uroczystość rozpocznie się 17 września o godz. 14.00. Następnie o godz. 20.00 będzie przeprowadzona rekonstrukcja bitwy, a po niej, o godz. 21.00 – Apel Poległych. Centralnym punktem obchodów będzie Msza św., która zostanie odprawiona 18 września o godz. 12.00. Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce przy pomniku w Olszewie. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w niniejszych obchodach. W związku z powyższymi uroczystościami nastąpi zmiana porządku nabożeństw w parafii, w niedzielę 18 września: nie będzie Mszy św. w Mierzwinie i sumy w kościele o godz. 12.30, a Msze św. w Filipach i w Lizie zostaną odprawione o godz. 8.00.