Ogłoszenia 31.07.2016

 1. Zachęcamy do podjęcia w sierpniu postanowień abstynenckich lub trzeźwościowych. Świadomi wielkich wydarzeń, jakie miały miejsce w naszej Ojczyźnie, w tym miesiącu i zatroskani o przyszłość naszego kraju, szczególnie młodego pokolenia, zdobądźmy się na te wyrzeczenia.
 1. 1 sierpnia, w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela Zakonu Redemptorystów.
 1. Od popołudnia, 1 sierpnia i przez cały dzień 2 sierpnia, można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki zyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego lub rektoralnego i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, sakramentalna spowiedź (jeśli zachodzi taka potrzeba), przyjęcie Komunii św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 1. 4 sierpnia, we czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
 1. Również, 4 sierpnia – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo w intencji powołań.
 1. 5 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. – o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Po Mszach św. – nabożeństwo wynagradzające.
 1. 6 sierpnia, w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego.
 1. Również, 6 sierpnia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo maryjne.
 1. 7 sierpnia – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne.
 1. Jest organizowany wyjazd w dniach 3-4 września do Częstochowy na Ogólnopolskie Dożynki. Zapisy do 15 sierpnia u Pana Fryderyka Bogusza.                                                                                                            
 1. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

         Andrzej Malinowski, kawaler, zam. w Ignatkach, par. tut. i Marta Zawadzka, panna, zam. w Godziebach, par. tut. – zapowiedź druga;

            Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.