Ogłoszenia 24.07.2016

  1. 25 lipca, w poniedziałek – święto św. Jakuba, Apostoła.  
  1. W dniach 25 – 31 lipca – Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
  1. 26 lipca, w kalendarzu liturgicznym wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitwy w intencji babć i dziadków oraz ludzi starszych.
  1. W dniach 27 – 31 lipca, w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, odbędzie się Wizyta Apostolska Papieża Franciszka w Polsce.
  1. 29 lipca, w piątek – wspomnienie św. Marty, siostry Łazarza.
  1. 31 lipca, w niedzielę, przez teren naszej parafii przejdzieBiałostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy zatrzymają się na odpoczynek w Godziebach i w Topczewie. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian, o przygotowanie poczęstunku w Godziebach i obiadu w Topczewie. Przewiduje się, że w pielgrzymce weźmie udział ok. 350 osób, w tym ok. 30 księży i kleryków. Pielgrzymi do Topczewa przybędą ok. godz. 11.30.
  1. Również, w przyszłą niedzielę, 31 lipca, odbędzie się zbiórka ofiar na tacę, które będą przeznaczone na spłatę raty kredytu, na termomodernizację kościoła.
  1. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej organizuje 31 lipca (niedziela) Pielgrzymkę małżeństw i rodzin do sanktuarium Trójcy Świętej do Prostyni. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 11.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  1. Jeszcze raz informujemy, że w dniach od 1 do 15 sierpnia, pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”, odbędzie się 26.Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy, szczególnie młodzież, do uczestnictwa w niej. Dokładniejsze informacje na ten temat znajdują się na plakacie, na tablicy ogłoszeń lub można je uzyskać na plebanii.

          Zapraszamy także tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, itp. do pielgrzymowania duchowego w tzw. Grupie Srebrnej. Zasady pielgrzymowania duchowego są następujące:

            – uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. (jeśli nie jest to możliwe – modlitwa przed obrazem lub figurą Matki Bożej),

            – odmówienie cząstki różańca,

            – spełnienie dobrego uczynku,

            – dobrowolna ofiara na potrzeby pieszej pielgrzymki.

            Przyjmowane są jeszcze zapisy do Grupy Srebrnej.

  1. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

  Andrzej Malinowski, kawaler, zam. w Ignatkach, par. tut. i Marta Zawadzka, panna, zam. w Godziebach, par. tut. – zapowiedź pierwsza;

            Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.