Ogłoszenia parafialne 02.04.2017

1. 3 i 4 kwietnia, w poniedziałek i we wtorek – Msze św. wieczorne zostaną odprawione o godz. 17.00.
  2. 6 kwietnia – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Msze św. – o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Po Mszach św. – nabożeństwo w intencji powołań.
  3. 7 kwietnia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św.: w kościele – o godz. 7.00 i o godz. 18.00, w Mierzwinie – o godz. 9.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00. Po Mszach św. – nabożeństwo wynagradzające. Od godz. 14.00 księża będą odwiedzali chorych z posługą sakramentalną.
  4. 8 kwietnia, w sobotę: o godz. 10.00 – zbiórka ministrancka, a o godz. 18.30 – spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  5. W przyszłą niedzielę, 9 kwietnia – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Uroczysta liturgia, połączona z procesją, z palmami, będzie sprawowana podczas Mszy św. o godz. 9.30. W czasie innych Mszy św. odbędzie się jedynie obrzęd poświęcenia palm. Po Mszy św. o godz. 9.30, odbędzie się konkurs na najładniejszą i największą palmę, do udziału w którym, w sposób szczególny, zapraszamy dzieci i młodzież. Również, w przyszłą niedzielę przynosimy na nabożeństwa skarbonki z jałmużną wielkopostną. Złożymy je przed ołtarzem w czasie ofiarowania darów.
  6. Również, w przyszłą niedzielę, 9 kwietnia o godz. 12.30 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Jednocześnie, z dużym wyprzedzeniem informujemy, że I Komunia św. w 2018 r. odbędzie się 27 maja o godz. 10.00.
  7. Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi Korzeniewskiemu, Wójtowi Gminy Wyszki i Panu Markowi Falkowskiemu, Kierownikowi Zakładu Usług Komunalnych wraz z pracownikami za zrobienie porządków na placu przy nowej plebanii.
  8. Wójt Gminy Wyszki informuje, że od 4 kwietnia odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Odpady przeznaczone do utylizacji należy wystawić przed posesję dzień wcześniej. Zbiórka rozpocznie się o godz. 6.00 w wyznaczonym dniu. Szczegółowy harmonogram odbioru odpadów zamieszczony jest na stronie internetowej urzędu, a także można się z nim zapoznać w Urzędzie Gminy.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w niedzielę, 26 marca, na spłatę raty kredytu, na termomodernizację kościoła. Zebranych zostało 4606,26 zł i tak: w kościele – 3752,55 zł, w Mierzwinie – 337 zł, w Filipach – 321,01 zł i w Lizie – 195,70 zł. Jednocześnie, informujemy, że 20 marca została wpłacona kolejna rata w wysokości 11074,09 zł.
  10. Jeszcze raz informujemy, że w zakrystii można nabyć czekoladowe baranki wielkanocne. Dochód uzyskany z ich sprzedaży, będzie przeznaczony przez „Caritas” Diecezji Drohiczyńskiej na dożywianie dzieci z biednych rodzin. Baranki są w cenie 5 zł/szt.
  11. Zmarli w miesiącu marcu: –  1 marca: Stanisław Olendzki z Olędzkich, 79 lat; –  2 marca: Maria Chwaszczewska z Wólki Zaleskiej, 75 lat; -14 marca: Regina Zawadzka z Mierzwina Małego, 95 lat. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie. A światłość wiekuista, niechaj im świeci!