8 września 2024 r.

23 niedziela zwykła

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Módlmy się w intencji rodziców i wychowawców.

1. W sobotę święto liturgiczne podwyższenia Krzyża Świętego

1. W przyszłą niedzielę obchodzona będzie 85 rocznica bitwy pod Olszewem. Z tej racji o godz. 12. przy pomniku będzie sprawowana msza św. a po niej złożenie wieńców i Apel Poległych. Nie będzie mszy św. w kościele o godz. 12.00 i w kaplicy w Mierzwinie. W Lizie msza św. będzie o godz. 8.00.

1. Wczoraj w Korytnicy były dożynki diecezjalne. Naszą parafię reprezentowali mieszkańcy Filip. Bóg zapłać za ich obecność i przygotowanie wieńca dożynkowego. Dziękuję za przyniesione dzisiaj wieńce i dary ołtarza. Proszę by w przyszłym roku o wieniec dożynkowy zatroszczyli się mieszkańcy Ignatek, Osówki i Łukawicy.

1. Zachęcamy do złożenia podpisu w obronie katechezy w szkołach. Można je składać na listach wyłożonych na stoliku z gazetami.

1. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek na Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.

1. Zapowiedzi: