1 września 2024 r.

22 niedziela zwykła

1. Jutro będzie rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Na mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Rodzice młodzieży uczącej się poza parafią niech zatroszczą się o ich udział w katechezie szkolnej. Dowóz dzieci i młodzieży będzie taki sam jak w ubiegłym roku szkolnym.

1. Od jutra w naszym kościele parafialnym będą msze św. wieczorne o godz. 18.00.

1. Msze św. w I Piątek miesiąca w kościele parafialnym o godz. 7.30 i 18.00. Przypominamy rodzicom dzieci, które w maju przyjęły I Komunię św. o nowennie pierwszych piątków. W tym dniu na mszę św. o godz. 18.00 przychodzą uczniowie klas VII i VIII – rozpocznie się przygotowanie do S. Bierzmowania.

1. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 9.30 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory i dar chleba przeżywając dożynki parafialne. Podtrzymujmy tradycję przynoszenia wieńców dożynkowych. Gdyby było to zbyt trudne niech będzie to jakiś inny symbol wdzięczności Panu Bogu np. wiązanka zbóż lub kwiatów. Podczas mszy św. będzie błogosławienie ziarna siewnego. Tę uroczystość przeżywamy jako cała parafia zgromadzona w kościele parafialnym i z tej racji w tym dniu nie będzie mszy św. w kaplicach.

1. Zapowiedzi: