II niedziela Adwentu

10 grudnia 2023 r.

1. Dzisiaj po mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

1. Jutro nie będzie mszy św. w kościele o godz. 17.00.

1. W tym tygodniu, od piątku do niedzieli, będą w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Porządek następujący:

– piątek 15 grudnia – msze św. w kościele o godz. 9.30 i 17.00, o godz. 11.00 dla dzieci i młodzieży szkolnej i w Filipach o godz. 12.00.

– sobota 16 grudnia – msze św. w kościele o godz. 9.30 i 17.00, w Mierzwinie o godz. 11.00 i w Lizie o godz. 12.00.

– niedziela 17 grudnia – jak zwykle za wyjątkiem kaplicy w Mierzwinie o godz. 14.00.

Spowiedź będzie w piątek i sobotę, nie odkładajmy na niedzielę gdyż nie będzie możliwości wyspowiadania się. Ofiary składane na tacę w niedzielę będą przeznaczone do dyspozycji ks. Rekolekcjonisty.

1. Opłatki p. Organistka będzie roznosiła w tym tygodniu w następującym porządku: poniedziałek – Liza Stara, Łukawica, wtorek – Topczewo, piątek – Filipy, sobota – Mierzwin Duży i Mały. Opłatki można też nabyć po mszach św. w kościele u p. Organistki.

1. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritas w cenie 10 i 20 zł. Bóg zapłać za artykuły składane dziś w ramach akcji „Od serca”.

1. Szkoła Podstawowa w Topczewie serdecznie zaprasza na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 17 grudnia, na terenie szkoły od godz. 10.00. Będzie można nabyć ozdoby świąteczne oraz ciasto. Dodatkową atrakcją będą Jasełka przygotowane przez dzieci z najmłodszych klas. Przedstawienia będą odgrywane po mszach św. tj. około godz. 10.30 i 13.00.