3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 kwietnia 2020 r.

1. Obecnie obowiązujące przepisy dotyczące ilości wiernych w kościołach i kaplicach stanowią, iż na 15 m/2 powierzchni świątyni może przebywać jedna osoba, tzn. że w naszym kościele może w czasie nabożeństw przebywać do 50 osób. Dotyczy to niedziel i dni powszednich. Proszę nie przekraczać dopuszczalnych norm. Pozostali mogą uczestniczyć poza kościołem, zachowując odpowiednie odległości i jak dotychczas, w transmisjach liturgii w mediach. Na ten czas w naszym kościele parafialnym jest sprawowana dodatkowo msza św. w niedziele o godz. 8.00. W kaplicy w Mierzwinie msza św. będzie w soboty o godz. 19.00. Zapraszamy też na sobotnie msze św. do kościoła o godz. 18.00.

1. W piątek 1 maja wspomnienie św. Józefa Robotnika – patrona ludzi pracy. Rozpoczyna się miesiąc maryjny i nasze tradycyjne nabożeństwa majowe. W kościele będą one codziennie po mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po mszy św. o godz. 9.30. W tym dniu będzie I Piątek miesiąca msze św. w kościele o godz. 7.30 i 18.00, nabożeństwa w kaplicach: o 9.00 w Filipach i Mierzwinie i 11.00 w Lizie. Nie będziemy odwiedzali chorych.

1. W niedzielę 3 Maja Nasze Święto Narodowe – msza św. w int. Ojczyzny o godz. 9.30. Jest to I niedziela miesiąca, nie będzie jednak procesji eucharystycznej. Między mszą św. 9.30 i 12.00 w kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, na którą serdecznie zapraszamy.

1. Uroczystość NMP Królowej Polski liturgicznie będzie obchodzona w tym roku w sobotę.

1. Zachęcamy do indywidualnej i rodzinnej modlitwy o ustanie epidemii i o deszcz: o godz. 15.00 – Koronką do Miłosierdzia Bożego i o godz. 20.30 na Różańcu.

1. W związku z trwającymi pracami na stacji uzdatniania wody w Budlewie, w dniu 29 kwietnia (środa) nastąpi przerwa w dostawie wody w godz. od 9.00 do 14.00