28 października 2018

1. Dziękujemy mieszkańców wsi: Mierzwin Duży i Mały, Olszewo i Olszewek za posprzątania starego cmentarza, było 8 osób.
  2. 1 listopada we czwartek – uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. w kościele będzie o godz. 9.00. O godz. 11.00 będzie sprawowana msza św. za wszystkich zmarłych na naszym cmentarzu grzebalnym, po niej będzie bezpośrednio procesja żałobna po cmentarzu. Gromadzimy się bliżej ołtarza. Po skończonej procesji będzie możliwość poświęcenia nowych krzyży nagrobnych. W razie deszczu msza św. będzie w kościele.Apelujemy, szczególnie do kierowców o zachowanie porządku i ostrożności. Podporządkowanie się poleceniom porządkowych i parkowanie we wskazanych miejscach. Samochody najlepiej pozostawiać na parkingach przy kościele.
  3. 2 listopada w piątek wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele o 9.00 i 11.00. Po mszy św. o godz. 11.00 będzie procesja żałobna na cmentarz i modlitwy za zmarłych. W tym przypada I Piątek miesiąca nabożeństwo do NSPJ po mszy św. o godz. 9.00. Nie będzie mszy św. w kaplicach i odwiedzin chorych. Nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  4. Frekwencja na mszach św. w ubiegłą niedzielę wynosiła:udział wiernych w mszach św. w kościele o godz. 9.30 – 552 osoby, godz. 12.00 – 193, Kaplice: Mierzwin – 54; Filipy – 75 i Liza – 96. Ogółem – 970 osób.
  5. Uroczyste zakończenie nawiedzenia rodzin przez obraz Jezusa Miłosiernego w naszej parafii planowane jest mszą św. w poniedziałek 5 listopada o godz. 12.00.
  6. W zakrystii są do nabycia w cenie 5 zł. kalendarze na przyszły rok przygotowane przez WSD w Drohiczynie. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na funkcjonowanie Seminarium. Są też znicze rozprowadzane przez Caritas.